Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Przetarg na budowę obwodnicy Wąchocka i Parszowa ogłoszony

Zapadły decyzje w sprawie kolejnego etapu realizacji budowy obwodnicy Wąchocka i Parszowa

Prace nad koncepcją nowej drogi rozpoczęte zostały w 2007 r. podczas pierwszej kadencji Burmistrza Wąchocka Jarosława Sameli. Podpisanie w marcu tego roku na wąchockim rynku „Programu Inwestycyjnego dla obwodnicy Parszowa i Wąchocka” oznaczało zapewnienie finansowania i dało zielone światło dla ogłoszenia postępowania przetargowego na jej budowę.

Wąchock jest pierwszym miastem, które zostało objęte kompletnym działaniem Ministerstwa Infrastruktury w realizacji programu „100 obwodnic”. W tej sprawie dziś, tj. 15 czerwca odbyło się w Wąchocku kolejne spotkanie, w którym oprócz gospodarzy terenu – zastępcy burmistrza oraz licznych radnych Rady Miejskiej w Wąchocku – udział wziął Wiceminister Infrastruktury Pan Rafał Weber, Wiceminister Sportu Pani Anna Krupka, Wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz, Dyrektor Kieleckiego Oddziału GDDKIA Pan Krzysztof Strzelczyk, parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej oraz lokalni samorządowcy z terenu powiatu starachowickiego. Konferencja dotyczyła ogłoszenia postępowania przetargowego na realizację inwestycji obwodnicy Wąchocka w ciągu DK nr 42.

Inwestycja ma na celu poprawę infrastruktury na terenie województwa świętokrzyskiego. Dziś została przesłana do Komisji Europejskiej informacja o ogłoszeniu postępowania. Otwarcie ofert przetargowych na budowę obwodnicy Wąchocka i Parszowa nastąpi 28 lipca br., natomiast podpisanie umowy z wykonawcą nastąpić ma w czwartym kwartale 2020 r. Od tego momentu wykonawca będzie miał maksymalnie 39 miesięcy na wykonanie zadania w trybie „optymalizuj i wybuduj”. Optymalizacja ma między innymi na celu przystosowanie projektu do obecnie obowiązujących przepisów i rozwiązań technicznych.