Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Racjonalne korzystanie z wody podczas upałów

Racjonalne korzystanie z wody podczas upałów

Racjonalne korzystanie z wody podczas upałów

Coraz cieplejsze i słoneczne dni cieszą większość społeczeństwa. Jednak utrzymujące się przez dłuższy czas upały prowadzą do zwiększonego poboru wody. Na skutek znacznie odbiegającego od normalnego jednoczesnego poboru wody, pojawiają się spadki ciśnienia w sieci i zmniejsza się dostępność wody.

Dbając o dobra wszystkich Odbiorców w zakresie dostępności wody prosimy, aby w upalne dni z rozsądkiem używać wody. Rozumiemy potrzebę podlewania ogrodów. W czasie ekstremalnych warunków pogodowych, jakimi są bardzo wysokie temperatury i braki opadów apelujemy o racjonalne korzystanie z wody w sposób jak najbardziej oszczędny.

Warto zainstalować na działce (np. przy rynnach) zbiorniki na deszczówkę. Wodę taką można wykorzystać do podlewania.

Na obecną chwilę sytuacja jest pod kontrolą. Z uwagi na zwiększony pobór wody w godzinach popołudniowych oraz w dniach wolnych od pracy odczuwalny jest znaczny spadek ciśnienia w sieci.

Dbamy o to, aby pomimo upalnych dni woda trafiała do odbiorców pod właściwym ciśnieniem. Prosimy Mieszkańców, aby w godzinach 8:00-22:00 używać wody wyłącznie do celów spożywczych i socjalno-bytowych oraz gospodarczych w niezbędnym zakresie.

W związku z powyższym PWiK w Starachowicach wnioskuje o wprowadzenie bezwzględnego zakazu podlewania ogrodów, napełniania basenów oraz mycia samochodów w czasie upałów.

Nieracjonalne oraz nieoszczędne gospodarowanie wodą może spowodować częściowe przerwy w dostawie wody.

Przeze Zarządu PWiK
Jerzy Miśkiewiecz