Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Rajd Nordic Walking już za nami. Było fantastycznie!

W piątkowe (28 sierpnia) popołudnie sympatycy chodzenia z kijkami spotkali się przed Wiejskim Domem Kultury w Wielkiej Wsi. Frekwencja dopisała, co nas niezmiernie cieszy, aczkolwiek żałujemy, że tak mało osób będących mieszkańcami naszej gminy wzięło udział w wydarzeniu. Wierzymy, że następnym razem będzie Was więcej.

Umowa o przyznaniu pomocy nr 00004-6936-UM1320005/18 z Zarządem województwa Świętokrzyskiego na realizację projektu współpracy pn. „Marsz po zdrowie” podpisana została 1 kwietnia 2019 r. Projekt ten ma na celu podniesienie atrakcyjności terenów partnerskich LGD poprzez poszerzenie i promocję oferty turystycznej, rozwój turystyczny obszaru oraz stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości na terenie 8 LGD z województwa świętokrzyskiego.

W ramach realizacji operacji na terenie każdej gminy Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry” powstały certyfikowane parki nordic walking, między innymi w Gminie Wąchock (8,7 km).

Dzięki realizacji tego projektu miłośnicy „kijków” mogli spotkać się na wspólnej imprezie sportowej, jakim był „Rajd Nordic Walking” w Wielkiej Wsi.

Po rejestracji, przywitaniu gości przez Pana Rafała Przyszlaka, wykonawcy projektu „Marsz po zdrowie”, szkoleniu i instruktażu prawidłowego chodzenia z kijkami, intensywnej rozgrzewce uczestnicy rajdu wyruszyli, by pokonać pieszo 6-kilometrową trasę.

Po około 90-ciu minutach pierwsi uczestnicy rajdu zaczęli pojawiać się na mecie. Kiedy wrócili wszyscy członkini z ekipy „Marszu po zdrowie” przeprowadziła intensywnie rozciąganie potreningowe. Goście wydarzenia z wielkim zaangażowaniem wykonywali polecenia i dokładnie ćwiczyli.

Spalone kalorie zostały uzupełnione słodką przekąską przygotowaną przez Karola Dreja z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku. Kilka słów do uczestników rajdu skierował Pan Sebastian Staniszewski, Zastępca Burmistrza Wąchocka, a mowę końcową wygłosił Wójt Gminy Żytno, Pan Mirosław Ociepa. Każdy uczestnik rajdu mógł zabrać ze sobą na pamiątkę magnes z widokiem na Wąchock, przypinkę z naszym herbem lub brelok do kluczy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom piątkowego rajdu za wzięcie w nim udziału. 

Kolejne wydarzenie sportowe skierowane dla biegaczy i sympatyków nordic walking odbędzie się w Wąchocku już 11 września. Serdecznie zapraszamy!

ZAPISY : www.timekeeper.pl oraz w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku.