Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2023/2024

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2023/2024

Pani Dyrektor w sali gimnastycznej szkoły wita uczniów podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla szkół podstawowych i przedszkoli na terenie naszej gminy jest zawsze ważnym wydarzeniem. Przygotowania do nowego roku rozpoczynają się zazwyczaj kilka tygodni wcześniej, aby zapewnić sprawną organizację i odpowiednie warunki dla uczniów oraz przedszkolaków.

To wyjątkowy moment, pełen nadziei, oczekiwań i możliwości. Każdy nowy rok szkolny to nie tylko czas nauki, ale również rozwijania się, zdobywania nowych umiejętności i przygód.

Nowy rok szkolny 2023/2024 wraz z dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Parszowie, Barbarą Gajewską, uczniami, nauczycielami i rodzicami uroczyście powitali Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock, Sebastian Staniszewski oraz prezes OSP w Parszowie, Grzegorz Retkowski.

Równocześnie rozpoczęcie roku szkolnego odbywało się w dwóch pozostałych szkołach z terenu Gminy Wąchock: Zespole Szkół Oświatowych w Wąchocku oraz Szkole Podstawowej im. Świętokrzyskich Partyzantów AK w Wielkiej Wsi.

Drodzy uczniowie, z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego składamy Wam najlepsze życzenia. To ważne i ekscytujące wydarzenie, które otwiera przed Wami nowe możliwości, przygody i naukowe odkrycia. Życzymy Wam, abyście z radością i ciekawością przekraczali progi swoich szkół i przedszkoli. Niech ten rok szkolny obfituje wiedzę, niesamowite przyjaźnie i piękne chwile. Spędzajcie czas z uśmiechem na twarzach, zdobywajcie nowe umiejętności i rozwijajcie swoje talenty.

Nauczyciele, życzymy Wam siły i pasji do przekazywania wiedzy. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i oddanie, które przyczynia się do rozwoju i kształtowania przyszłości dzieci. Niech każdy dzień przynosi Wam satysfakcję i radość z widocznych postępów Waszych uczniów.

Rodzicom życzymy, abyście byli cudownymi partnerami w edukacji swoich dzieci. Niech ten rok szkolny przyniesie Wam wielką dumę z osiągnięć Waszych pociech i daje możliwość tworzenia wspaniałych wspomnień związanych z ich rozwojem.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Wąchocku
Adrian Malinowski

Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock
Sebastian Staniszewski

Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock
Jarosław Samela