Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Samospis internetowy – prośba do Mieszkańców gminy Wąchock

Szanowni mieszkańcy Gminy Wąchock

Nasza gmina, jako jedna z 16 gmin w Polsce, została wybrana do przeprowadzenia w dniach 1-30 kwietnia 2020 r. spisu próbnego przed Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r.

Każdy z nas ma ustawowy obowiązek dokonania samospisu internetowego z wykorzystaniem aplikacji znajdującej się na stronie Głównego Urzędu Statystycznego https://nsp2021.spis.gov.pl. Dlatego proszę, aby osoby młode pomogły w spisaniu się swoim rodzicom, dziadkom oraz innym członkom rodziny, jeżeli będą one miały trudności z dopełnieniem obowiązku spisowego. Od 8 kwietnia wprowadzono również wywiady przeprowadzane przez rachmistrzów telefonicznych – pracowników Urzędu Statystycznego w Kielcach. Metodą tą objęci są Ci mieszkańcy, dla których Główny Urząd Statystyczny posiada numery telefonów i którzy nie dokonali samospisu internetowego lub tylko częściowo wypełnili formularze elektroniczne w samospisie.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy, proszę o kontakt telefoniczny ze specjalną infolinią 22 279 99 99 (wew. 8). Na infolinii możecie Państwo również dokonać spisu lub poprosić o kontakt w dogodnym dla Was momencie czasowym.

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o wzięcie udziału w spisie oraz wykazanie się dobrą postawą. 

Burmistrz

Jacek Jarosław Samela