Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Sąsiedzkie sprzątanie lasu w Marcinkowie

fot. FB/Sołectwo Marcinków

Do wzięcia udziału w akcji pod hasłem „Sąsiedzkie sprzątanie lasu” sołectwo Marcinków w zeszłym tygodniu zachęcało swoich Mieszkańców na portalu Facebook. W wydarzeniu organizowanym przy współpracy z Nadleśnictwem Skarżyska-Kamienniej i pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej z Marcinkowa 19 czerwca br. udział wzięła dorosła część miejscowej społeczności oraz młodzież.

Podczas sprzątania lasu zebrano ponad 50 worków pełnych butelek, plastików i różnorakich śmieci. Trafiły się nawet dwie opony i… telewizor!

To niezmiernie smutne, iż pomimo wielu akcji zachęcających do dbania o środowisko lasy są wciąż zaśmiecane.

fot. FB/OSP Marcinów

Na fanpage’u Sołectwa Marcinków czytamy: „Dziękujemy szczególnie naszym strażakom – Wasza pomoc była nieoceniona, Nadleśnictwu Skarżysko Kamienna – za wsparcie akcji i odbiór odpadów, Gminie Wąchock – za udostępnienie worków. Nie mniej gorące podziękowania naszym kochanym organizatorom i pomysłodawcom: Daniel, Daria, Mateusz, Sołtys Ela, Karina, Irek i Kasia – jesteście the best from the best. No i przede wszystkim nasza kochana młodzież, która mimo ukropu dzielnie zbierała butelki, kartony, puszki „zapomniane” przez dorosłych – Gabrysia, Wiktor, Bolek, Kamil, Małgosia, Janek, Ola, Franek. Dziękujemy wam z całego serca.”