Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Skatepark – korzystaj z rozsądkiem

Na Facebook’owym profilu „Skatepark w Wąchocku” został zamieszony artykuł o nieszczęśliwej śmierci 16 – letniego chłopca. Zdarzenie miało miejsce w Kaliszu, lecz taki wypadek może zdarzyć się niestety wszędzie…

Miejsca takie jak Skatepark czy pumptrack powstały z myślą o tych, którzy kochają sport, do doskonalenia ich umiejętności. Jednakże użytkownicy tych infrastruktur nie powinni zapominać, że obowiązuje ich regulamin umieszczony przy obiektach. Jego przestrzeganie powinno być obligatoryjne. Traktowane jak zło koniecznie lub nikomu niepotrzebne tabliczki może przynieść więcej szkody, jak korzyści. 

Korzystający ze skateparku są zobowiązani do zachowania szczególne ostrożności. Za ewentualne wypadki, jakie mogą się tam zdarzyć podczas jazdy, a nie zostały spowodowane zaniedbaniem administratora, wyłączną odpowiedzialność ponosi osoba korzystająca z urządzeń.

Administratorom skateparku bardzo zależy na Waszym bezpieczeństwie, a użytkownik powinien być świadomy tego, że nawet przestrzeganie wszystkich zasad nie gwarantuje uniknięcia urazów.

Podstawową zasadą, która gwarantuje zmniejszenie powikłań po urazach jest noszenie kasku ochronnego i ochraniaczy podczas jazdy.

Osoby niepełnoletnie powinny pozostawać pod opieką dorosłych.

Zanim zaczniesz korzystać ze skateparku koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM.

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych!