Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Ślubowanie pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi

Ślubowanie pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi

dzieci, nauczyciele i rodzice na wspólnym zdjęciu w szkole po ślubowaniu pierwszoklasistów - Ślubowanie pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej szkoły i klasy, będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę, będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawić radość rodzicom i nauczycielom.”

Tak ślubowały dziś dzieci z klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej im. Świętokrzyskich Partyzantów AK w Wielkiej Wsi.

Ślubowanie pierwszoklasistów jest szczególnym dniem w życiu każdego dziecka, ponieważ oznacza ono oficjalne przyjęcie do społeczności szkolnej.

Dziś w Wielkiej Wsi uroczyście celebrowano ceremonię ślubowania i pasowania na uczniów. Odświętnie ubrane dzieci przedstawiły program artystyczny dla swoich gości, którymi byli nauczyciele  rodzice, dziadkowie i bliscy. Do występu przygotowała je wychowawczyni pierwszej klasy, Krystyna Wojtachnio-Pituch. Publiczność brawami doceniła dziecięce występy. Dyrektor szkoły, Bożena Wrona wielkim piórem, symbolizującym wiedzę, pasowała każde dziecko na ucznia i wręczała legitymacje szkolne. Obecny na uroczystości zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock, Sebastian Staniszewski złożył dzieciakom życzenia i wręczył symboliczne upominki. Były kwiaty i podziękowania od Rady Rodziców, tort, a na końcu słodki poczęstunek. Cała uroczystość odbyła się w miłej atmosferze.

Dzieciom życzymy wytrwałości i sukcesów w nauce, a jutro ślubowanie będziemy świętować wraz ze społecznością szkoły Podstawowej w Parszowie.