Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Sportowe zakończenie wakacji z OSP w Parszowie – galeria zdjęć

Wspaniale się bawiły, jednocześnie chłonąc podstawową wiedzę z życia strażaka, dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Parszowie. A to wszystko dziś, tj. 10 września 2021 r.

Ochotnicy Straży Pożarnej z Parszowa zorganizowali dla najmłodszych uczniów tejże szkoły naukę przez zabawę, a Grzegorz Retkowski wraz ze swoimi dzielnymi pomocnikami skrupulatnie tłumaczyli dzieciom jak wygląda praca strażaka. Zabawa polegająca na trafianiu strumieniem wody do płonących okien budynku oraz gaszeniu płonącego lasu wprowadzała najmłodszych w świat obowiązków ochotników.

Zajęcia przy wozie strażackim, tłumaczenie, do czego służy konkretny sprzęt i demonstrowanie niektórych z nich w praktyce wywołało morze pytań wśród dzieci. Nie było nudy, a wręcz przeciwnie.

Spotkanie zakończyło się w klasach, gdzie strażacy rozdali uczniom pamiątkowe dyplomy za udział w zajęciach w ramach projektu pn. „Zakończenie Wakacji 2021”, a do tego słodkie upominki. Podziękowania otrzymały także Panie: Dyrektor Szkoły Barbara Gajewska, Dominika Polak (wychowawca klasy I), Izabela Drabikowska (wychowawca klasy II) oraz Katarzyna Michta (wychowawca klasy III).

Zorganizowany przez strażaków OSP z Parszowa projekt możliwy był dzięki środkom pozyskanym z Gminy Wąchock oraz własnych.