Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Sukces Nikoli Kozieł, uczennicy SP w Wielkiej Wsi

fot. SP w Wielkiej Wsi

Uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi – Nikola Kozieł została laureatką I Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego „Czytamy Słowackiego”. Zajęła II miejsce. Była najmłodszą uczestniczką, gdyż konkurs był przeznaczony dla uczniów klasy VIII.

Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące imienia Juliusza Słowackiego w Skarżysku – Kamiennej oraz Stowarzyszenie „Erbel – Szkoła Przyszłości”. Patronatem konkurs objęli: Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz starosta skarżyski Artur Berus. Konkurs przebiegał w trzech etapach, dwóch pisemnych i finałowym, ustnym, odbywał się od 5 do 26 kwietnia 2021 r. Ze względu na sytuację epidemiczną wszystkie odbyły się on-line.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów oraz pogłębianie ich wiedzy w dziedzinie literatury polskiej i zachęcenie do czytania poezji. W sumie udział w konkursie wzięło 12 uczniów ze szkoły w Wielkiej Wsi. Do II etapu zakwalifikowało się 8 uczniów, w tym dwie uczennice klasy VIII: Maja Szpankowska i Julia Woźniak. Do finału zakwalifikowało się pięcioro uczniów, spośród nich komisja wyłoniła troje laureatów. Zdaniem jurorów uczniowie zaprezentowali wysoki poziom. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbyło się wczoraj (26 kwietnia) w I LO im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej w obecności władz Skarżyska, pani dyrektor, komisji konkursowej oraz opiekunów uczniów. Opiekunem uczniów naszej szkoły była pani Beata Sikorska.

Serdecznie gratulujemy!

Polub na Facebook’u, kliknij:

😍
👇