Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Sukces uczniów z Wielkiej Wsi

Sukces uczniów z Wielkiej Wsi

Uczniowie i nauczyciele na scenie. Sukces uczniów z Wielkiej Wsi

Grupa uczniów z klasy 5 oraz 6 zajęła 1 miejsce w konkursie pn. „Jestem Dumny, Jestem Polakiem” organizowanym przez Surge Polonia w kategorii Inscenizacja klas 5-8.

Wczoraj, tj. 14 grudnia 2022 r. laureaci byli w Warszawie na uroczystej gali wręczenia nagród. Towarzyszyła im dyrektor szkoły Bożena Wrona oraz opiekunka grupy Beata Sikorska.

Taniec z flagami „Dla Niepodległej” do utworu Obywatel G.C.- Nie pytaj o Polskę wzbudził ogromne emocje i euforię wśród komisji i widzów. Uczniowie konkurowali z aż 600 drużynami z całego kraju. Każdy z laureatów został nagrodzony słuchawkami bezprzewodowymi, książkami historycznymi, koszulką patriotyczną i zestawem gadżetów tematycznych.

Cel konkursu to budowanie i pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia Polaków. Świetnym podsumowaniem zaangażowania w projekt uczniów są słowa naszej dyrektor szkoły w Wielkiej Wsi: „Mała szkoła na ziemi świętokrzyskiej pielęgnuje nie tylko tradycje Świętokrzyskich Partyzantów Armii Krajowej, ale wartości i patriotyczne oraz daje świadectwo, że kocha swoją Ojczyznę”.

Serdecznie gratulujemy, brawo!

Sukces uczniów z Wielkiej Wsi