Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

„Świetliki” na Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego

„Świetliki” na Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego

Przeglądy dziecięcych zespołów tańca ludowego mają na celu promocję kultury ludowej wśród dzieci i młodzieży. Dzieci prezentują tam swój artystyczny dorobek, integrują się z rówieśnikami oraz wymieniają doświadczeniami.

W sobotę, 18 maja w Kurowie odbył się V Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego, w którym pośród czternastu zespołów tanecznych (każdy składał się z minimum 12 osób) znalazła się grupa „Świetliki”.

Atmosfera Przeglądu była przesympatyczna, a przed jego rozpoczęciem ulicami miasta przeszła barwna parada składająca się z uczestników.

Dzieci występowały w dwóch kategoriach wiekowych: do 8 lat i powyżej. Nasze dziewczęta występowały w tej drugiej kategorii. Prezentowały dwa tańce: cygański i ukraiński. Pomimo, że „Świetliki” pojawiły się na przeglądzie po raz pierwszy, to z pewnością nie ostatni, dostały zaproszenie na rok kolejny.

Oprócz pięknego dyplomu dla zespołu, indywidualnych dyplomów oraz słodyczy dla dzieci, otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł od wójta Gminy Kurów. Pieniądze przydadzą się na pewno, ponieważ zespół zbiera środki na wyjazd na Festiwal Dziecięcych Zespołów Ludowych do Gorzowa Wielkopolskiego, który ma odbyć się w sierpniu. Przy okazji zaznaczymy, że sponsorzy chcący wesprzeć „Świetliki” są mile widziani ☺

Miejsca w zespole „Świetliki” nie brakuje i już dziś zachęcamy dzieci pragnące tańczyć do zapisów pod nr tel.: 535 742 755

Zdjęcia: Marta Blicharz-Salamon