Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

„U-Kraina Bajki”, czyli międzypokoleniowe i międzykulturowe wydarzenie

„U-Kraina Bajki”, czyli międzypokoleniowe i międzykulturowe wydarzenie

logo
Pierwsza próba czytania scenariusza

Nasza gmina jest obecnie w trakcie realizowania projektu pn. „U-Kraina Bajki”, który ma na celu promowanie wielokulturowości, nauki języków obcych oraz integracji społeczności lokalnej, a przy okazji ma charakter rozrywkowy – dostarczanie mieszkańcom atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego. Zadanie realizuje wykwalifikowana kadra: animatorzy kultury, instruktor tańca, plastyk, asystent międzykulturowy oraz dzieci działające w różnych formacjach artystycznych skupione
przy gminnych ośrodkach kultury.

Projekt nasz polega na wystawieniu międzynarodowej i międzypokoleniowej sztuki teatralnej, wezmą w niej udział dzieci, młodzież i młodzi dorośli oraz seniorzy. Aktorów wybraliśmy podczas przeprowadzonego 6 czerwca br. castingu, który odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku.

W ostatnią sobotę odbyła się pierwsza, czytana próba scenariusza. Gościnne progi Opactwa Cystersów przygarnęły naszą aktorską drużynę, gdzie w kawiarence wczuwaliśmy się role postaci z bajki „ O wilku i siedmiu koźlątkach.” Będzie to nowe, przepełnione humorem, tańcem i dobrą zabawą wydarzenie kulturalne. W przedstawieniu weźmie udział grupa 12 aktorów, a także wokaliści i grupy taneczne działające przy WDK Wielka Wieś oraz MGOK Wąchock.

Kolejne próby przed nami, a przedstawienie pokażemy, mamy nadzieję szerokiej publiczności 1 października 2024 r. Już dziś zapraszamy na naszą bajkę!

Projekt dofinansowany jest przez Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego z Warszawy.