Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Wróćmy do przeszłości…

Wielu z nas lubi czasem sięgnąć po stare albumy ze zdjęciami, przeglądać je, wspominać, pytać starszych w rodzinie o nieznane osoby na fotografiach. Najchętniej wracamy do wspomnień miłych, tych, które wzbudzają w nas pozytywne emocje.

Chcielibyśmy, abyście poszperali w swoich albumach rodzinnych. Z pewnością natraficie tam na dawne, czarno-białe fotografie. Bardzo chcielibyśmy je „wskrzesić” i przekazać dalej. Dzięki nim będziemy mogli wydać w wersji papierowej album pokazujący Miasto i Gminę Wąchock od możliwie lat najwcześniejszych do lat 80. XX wieku.

Najbardziej zależy nam na zdjęciach, które przedstawiają charakterystyczny fragment Wąchocka (lub miejscowości z terenu naszej gminy) i, jeżeli to jest możliwe, znajdują się na nich postacie oddające klimat okresu, w którym zdjęcie zostało wykonane.

Jeśli chcesz, aby Twoje pamiątki w postaci starych zdjęć znalazły się w naszym pamiątkowym albumie wyślij je na adres: kontakt@wachock.pl lub przyjdź z nimi do Urzędu Miasta i Gminy w Wąchocku, a pomożemy Ci je zeskanować.

Ważne jest, aby zdjęcia były w miarę możliwości dokładnie opisane: kiedy zostały zrobione, gdzie i kto jest na zdjęciu.

Mamy w posiadaniu kilka fotografii, którymi chętnie się z Wami podzielimy.