Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Wsparcie finansowe dla OSP z Gminy Wąchock

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z terenów naszej gminy zostali docenieni przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Każda jednostka otrzyma dofinansowanie na doposażenie wozu bojowego.

Spotkanie w sprawie ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 22 czerwca br., o godz. 11.00. Dotyczyło ono potwierdzenia przekazania środków finansowych dla OSP. Dofinansowanie przeznaczone zostanie na zakup sprzętu i wyposażenia jednostek OSP z terenu naszej gminy. Otrzymały je: Wąchock, Wielka Wieś i Parszów. Przeciętnie przyznano na jednostkę minimum 5 tys. zł. Środki na kotna zostaną przekazane po podpisaniu umowy.