Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Wspólna inicjatywa – Operacja Rzeka

Wspólna inicjatywa – Operacja Rzeka

Dwie ekipy, dwie drużyny wyruszą tego samego dnia, z innych punktów startowych, ale w jednym celu. Osoby, którym bliska jest natura i dbanie o nią spotkają się 20 maja o godz. 14.00, by posprzątać koryto, jak i linię brzegową naszej ukochanej rzeki Kamiennej.

Operacja Czysta Rzeka zwraca uwagę na wszechstronny problem zaśmiecania terenów o wysokich walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych. Akcja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: młodzieży szkolnej, turystów, wędkarzy i społeczności lokalnych zamieszkujących okolice rzek.

Grupa z Marcinkowa posprząta rzekę na odcinku od młyna do mostu w Marcinkowie, natomiast drużyna z Wąchocka wyruszy sprzed wypożyczalni kajaków i rowerków wodnych przy „Słonecznej Plaży”.

Rejestracja drużyn została już zakończona, ale nic straconego, ponieważ w każdej chwili możecie do wybranej ekipy dołączyć. Spakujcie rękawiczki, worki i kiełbaskę na ognisko, ubierzcie wygodne ciuchy i do dzieła 🙂

Po zakończonej akcji, w Marcinkowie za WDK, odbędzie się wspólne ognisko w podzięce za Wasz trud.

W tym roku kilka akcji mających na celu sprzątanie naszych okolic mamy już za sobą. Dziękujemy wszystkim tym, którzy bezinteresownie pomagają.

Nadal jednak chętnych do sprzątania jest jak „na lekarstwo”, a brudasów nie brakuje…

Gmina Wąchock odbierze na swój koszt zebrane odpady.

Tak było do tej pory w 2023 roku: Marcinków, Rataje, Wąchock 🙂