Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

XXVI Turniej Sołtysów 2023

XXVI Turniej Sołtysów 2023

W miniony weekend, 24-25 czerwca br. sołtysi już po raz dwudziesty czwarty pokazali, że śmiać się umieją, a rywalizacja o nagrody może iść w parze ze świetną zabawą.

Tegoroczny Turniej odbył się pod hasłem: „Sołtys ambasadorem programu Czyste Powietrze”.

Kilka konkurencji powtórzyło się z lat poprzednich, natomiast każdy rok turnieju to coś nowego i niepowtarzalnego. Niech żałuje, ten kto nie był i nie widział tej radości i i zaangażowania uczestników.

Pompowanie piłek „pompą ciepła”, budowanie EKOdomów, mała matura, gdzie obliczano powierzchnię ocieplenia budynków, labirynty z poprawną segregacją odpadów, to wszystko wpisywało się tegoroczne hasło wydarzenia.

Turniej Sołtysów tradycyjnie składał się z kilkunastu konkurencji. Było także toczenie koła, rzucanie piłeczkami do okna, napełnianie kubeczków wodą z wyciśniętych ręczników czy zwijanie asfaltu. Zwycięzcą pierwszej nagrody, skutera ufundowanego tradycyjnie przez przedsiębiorcę, społecznika Kamila Suchańskiego, został Roman Stąpór z Mirca.

Zobaczcie zdjęcia i radość, która malowała się na twarzach uczestników XXIV Turnieju Sołtysów.

Zarówno Zjazd Sołtysów, jak i Turniej został całkowicie sfinansowany ze środków własnych Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej.