Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Zakończenie budowy nowego chodnika

Rozpoczęte w połowie sierpnia prace przy budowie nowego chodnika przy ulicy Langiewicza w Wąchocku właśnie dobiegły końca.

fot. Powiat Starachowice

Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach oraz Gmina Wąchock zakończyli wspólną inwestycję, jaką jest budowa chodnika z kostki brukowej przy ulicy Langiewicza w Wąchocku. Jest to przedłużenie, w kierunku Rataj, istniejącego już chodnika, aż do granic obu miejscowości.

fot. Powiat Starachowice

Wykonawcą tej inwestycji była firma DROGMAR z Ostrowca Świętokrzyskiego. Rozbudowa chodnika wykonana została na długości 525 metrów, gdzie ustawiono oznakowanie poziome i pionowe. Wykonanie pierwszego etapu chodnika poprawi bezpieczeństwo Mieszkańców. Dodatkowym zabezpieczeniem są bariery ochronne. W drugim etapie planowane jest przedłużenie chodnika od granicy miejscowości w kierunku Rataj.

Wartość zadania to kwota prawie 627 tys. zł. Ostatecznie udało się je wykonać za kwotę 561 438,96. 40 % tej kwoty pokrył Powiat Starachowicki, natomiast 60 % – Gmina Wąchock. 

Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock jest niezmiernie zadowolony ze współpracy z Powiatem Starachowickim oraz z wykonanej inwestycji. Pokłada również nadzieje w owocnym łączeniu wspólnych sił powiatu i gminy w przyszłości.