Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego w szkołach podstawowych to ważne wydarzenie w życiu uczniów, nauczycieli i rodziców. Oznacza koniec pewnego etapu edukacji, a także początek upragnionych wakacji. W Polsce zakończenie roku szkolnego zwykle odbywa się w ostatnich dniach czerwca.

Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2023/2024 dla uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku zadzwonił wczoraj o godz. 16.00, a dziś, tj. 21.06.2024 r. pozostałe szkoły (w Wielkiej Wsi i Parszowie) rano uroczyście zakończyły i rozpoczęły wakacje.

Uczniom z okazji zakończenia roku szkolnego pragniemy złożyć serdeczne gratulacje za wszystkie osiągnięcia i sukcesy, które zdobyliście w minionym roku. Wasza ciężka praca, determinacja i zaangażowanie zaowocowały wspaniałymi wynikami. Każdy z Was, niezależnie od ocen, zyskał nową wiedzę, umiejętności i doświadczenia, które będą Wam służyć w przyszłości. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy Wam dalszych sukcesów w nauce i życiu osobistym. Odpoczywajcie w czasie wakacji i nabierajcie sił na kolejne wyzwania.

Nauczycielom szkół składamy gorące podziękowania za ciężką pracę, poświęcenie i pasję, z jaką prowadziliście uczniów przez cały rok szkolny. Wasza wiedza, umiejętności i troska o każdego ucznia są bezcenne. Dziękujemy za to, że jesteście przewodnikami i mentorami, którzy kształtują przyszłość młodych ludzi. Wasza rola w ich życiu jest nieoceniona, a Wasze zaangażowanie zasługuje na najwyższe uznanie.

Całej kadrze szkolnej dziękujemy za codzienną pracę, która często pozostaje niewidoczna, ale jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania szkoły. Bez Waszego wsparcia, organizacji i troski szkoły nie mogłaby działać tak sprawnie. Wasza praca jest fundamentem, na którym opiera się edukacja naszych uczniów.

Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock, Robert Janus wziął udział w zakończeniu roku szkolnego w każdej ze szkół z terenu Gminy Wąchock. Obecni w poszczególnych placówkach byli między innymi: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Wąchocku, Ewa Maciąg, radny Konrad Wojtachnio, radny Karol Drej (Wąchock), Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wąchocku, Piotr Dudek, były radny Sylwester Rudzki, radna Edyta Tarczyńska (Wielka Wieś), radny Przemysław Kowalski, sołtys Parszowa, Artur Bzdręga (Parszów) oraz członkowie Rad Rodziców, Rodzice, Dziadkowie uczniów.

Odpoczywajcie, nabierajcie sił i wracajcie z nową energią na kolejny rok szkolny 🙂