Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Zapraszamy na piknik z okazji święta Wojska Polskiego

Zapraszamy na piknik z okazji święta Wojska Polskiego

„Silna Biało-Czerwona” to hasło tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego, które rozpoczną się 12 sierpnia i przez kolejne dni będą celebrowane w różnych polskich miastach, na finał obchodów zapraszamy do Wąchocka.

W ramach obchodów święta Wojska Polskiego na terenie całego kraju odbędzie się blisko 70 pikników wojskowych, podczas których prezentowane będzie indywidualne wyposażenie żołnierza oraz sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego

W Wąchocku święto obchodzić będziemy 15 sierpnia (wtorek). Będzie to szczególny czas, wielkie święto lokalnego patriotyzmu i chwały oręża polskiego. Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach święta Wojska Polskiego, aby każdy mógł wspólnie z żołnierzami świętować zwycięstwo bitwy warszawskiej z 1920 roku, zwanej również „cudem nad Wisłą”.

Na pikniku prezentowane będzie indywidualne wyposażenie żołnierza oraz sprzęt wojskowy, będzie pyszna grochówka wojskowa, zabawy dla najmłodszych oraz wiele niespodzianek.

Piknik w Wąchocku organizujemy razem z Ministerstwem Obrony Narodowej przy wsparciu pułkownika Jarosława Molisaka, żołnierzy oraz poseł Agaty Wojtyszek. W regionie świętokrzyskim pikniki odbędą się w Skalbmierzu, Zawichoście, Bodzentynie i Wąchocku.

fot. Daniel Woś

W piątek, 14 lipca 2023 r. w Bodzentynie odbyła się konferencja prasowa dotycząca obchodów święta Wojska Polskiego ph. „Silna Biało-Czerwona”.