Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Zawody spławikowe 2022

Zawody spławikowe 2022

Współczesna młodzież spędza czas nie tylko przed ekranem komputerów, telefonów czy tabletów. Mają różne pasje, którym poświęcają swój wolny czas. Co więcej, startują w zawodach rywalizując ze sobą, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

Tak było w minioną sobotę, 4 czerwca. Dzieciaki ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy spotkały się na zawodach wędkarskich przy zbiorniku wodnym Wędkarskiego Towarzystwa Wędkarskiego „Kamienna”. W zmaganiach o jak najlepsze miejsca wzięły udział dzieciaki z ZPO w Wąchocku oraz Szkoły Podstawowej w Parszowie, a nad całością czuwali ich opiekunowie.

Rywalizacja była zacięta, każdy starał się najlepiej jak potrafił, aby wykorzystać swoje umiejętności wędkarskie. Deszczowa aura nie sprzyjała zawodom, dlatego odbyła się tylko jedna tura zawodów trwająca 1,5 godziny.

W rywalizacji szkół na miejscu pierwszym uplasowała się placówka z Wąchocka. W indywidualnych starciach pierwsze miejsce zajął Antoni Mogielnicki (ZPO Wąchock), drugie Nadia Drużdż (SP Parszów), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Stodulski (ZPO Wąchock). Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe puchary i nagrody.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! A Wąchockiemu Towarzystwu Wędkarskiemu „Kamienna” dziękujemy za zorganizowanie zawodów.

Zawody spławikowe 2022