Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Zebranie w sprawie konsultacji społecznych dotyczących zmiany granic Rataj i Wąchocka

Konsultacje społeczne

Na wniosek mieszkańców części Wąchocka, tzw. Księżej Kępy dotyczący przyłączenia tej części miasta do Rataj 20 26 października 2021 r. odbędą się konsultacje społeczne w tej sprawie.

20 października o godz. 18.00 w WDK im. Marianny Wiśnios w Ratajach odbędzie się zebranie z mieszkańcami w przedmiocie zmian granic Wąchocka i Rataj. Takie samo zebranie dla mieszkańców Osiedla Południe w Wąchocku odbędzie się 26 października, o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej MGOK w Wąchocku.

Obecni na zebraniu w Ratajach mieszkańcy  odpowiedzą na pytanie: Czy jest Pan/Pani za zmianą granic miejscowości Rataje polegającą na włączeniu obszaru stanowiącego część obszaru Osiedla Wąchock Południe z obrębu geodezyjnego Wąchock do miejscowości Rataje, obręb geodezyjny Rataje?

Mieszkańcy Wąchocka natomiast odpowiedzą na pytanie:Czy jest Pan/Pani za zmianą granic miejscowości Wąchock – części Osiedla Wąchock Południe polegającą na wyłączeniu obszaru stanowiącego część obszaru Osiedla Wąchock Południe z obrębu geodezyjnego Wąchock i włączeniu do miejscowości Rataje, obręb geodezyjny Rataje?

Prawo do konsultacji posiadają wszyscy mieszkańcy Rataj oraz Osiedla Wąchock Południe posiadający czynne prawo wyborcze. Konsultacje będą ważne bez względu na liczbę osób będących obecnych na zebraniu.

Konsultacje w sprawie zmiany granic odbędą się na wniosek mieszkańców części Wąchocka. Mieszkańcy tzw. Księżej Kępy posiadają dojazd do swoich nieruchomości od strony Rataj. Służby ratownicze, przedstawiciele służb publicznych mają obecnie kłopot z dotarciem do części adresów, które formalnie stanowią przedłużenie ulicy Powstańców w Wąchocku. Dodatkowo, ze względu na fakt budowy obwodnicy Parszowa i Wąchocka dojazd do tych nieruchomości zostanie trwale uniemożliwiony.

Wykaz działek oraz mapy obrazujące projektowane zakres zmian granic poniżej.

Mieszkańców Rataj oraz Osiedla Wąchock Południe serdecznie zapraszamy na zebrania.

Link do zarządzeniagmina.wachock.sisco

PLIKI DO POBRANIA: