Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Zmiana stref ASF

Zmiana stref ASF

Zdjęcie przedstawia leżącą na sianie świnię.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Starachowicach informuje o wystąpieniu w dniu 18.07.2023 r. afrykańskiego pomoru swin (ASF) w gospodarstwie trzody chlewnej w miejscowości Pakosław, gmina Iłża.

W związku z powyższym nastąpiła zmiana zasięgów poszczególnych stref na terenie powiatu starachowickiego.

I (strefa niebieska) – obejmuje: – gminę Brody, cześć gminy Wąchock położoną na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 42, cześć gminy Mirzec położoną na południe od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od zachodniej granicy gminy do miejscowości Mirzec, łącząca miejscowości Gadka-Mirzec, a następnie na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 744 biegnąca od miejscowości Mirzec do wschodniej granicy gminy w powiecie starachowickim.

III (strefa czerwona) – obejmuje: – cześć gminy Mirzec położonej na północ od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od zachodniej granicy gminy do miejscowości Mirzec, łącząca miejscowości Gadka – Mirzec, a następnie na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 744 biegnącą od miejscowości Mirzec do wschodniej granicy gminy w powiecie starachowickim, obszarem wolnym od ASF są tereny miasta i gminy Starachowice, gmina Pawłów oraz część gminy Wąchock położonej na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 42.

: https://bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/ – link przenosi do strony w nowej zakładce.

Grafika przedstawia mapę podziału na strefy ASF - Zmiana stref ASF.