Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Zmiany w organizacji ruchu na drogach gminnych

widok z lotu ptaka na ulice - Zmiany w organizacji ruchu na drogach gminnych
Wizualizacja obwodnicy na terenie Rataj- materiały Wojewódzkiego Biura Projektów w Zabrzu sp. z oo. – Zmiany w organizacji ruchu na drogach gminnych

BUDOWA OBWODNICY WĄCHOCKA – czas na zmiany organizacji ruchu na drogach gminnych

Prace przy obwodnicy Wąchocka wchodzą w kolejny etap. Rozpoczyna się budowa obiektów inżynieryjnych, których na trasie budowanej drogi jest dwanaście. Ich realizacja wpłynie na zmianę organizacji ruchu na części dróg gminnych.

Już od najbliższego piątku (20 maja), dosłownie na dwa dni zamknięty zostanie odcinek drogi gminnej łączący obecną DK 42 z drogą powiatową przez Wielką Wieś. Droga ta zostanie przygotowana do przejęcia ruchu z odcinka łącznika biegnącego przy dawnej remizie OSP. Od poniedziałku 23 maja wspomniany wyżej łącznik zostanie zamknięty na okres około jednego roku. W jego ciągu zostanie wybudowany mały wiadukt nad przyszłą obwodnicą.

Na przełomie maja i czerwca br zamknięty zostanie odcinek drogi gminnej w Ratajach (Lipie-nowe osiedle) oraz droga powiatowa koło kaplicy św. Zofii. Dla tych dróg zostanie wykonany objazd przy drodze powiatowej vis a vis kaplicy św. Zofii.

W wakacje, w okolicach przełomu lipca i sierpnia podobne utrudnienia pojawią się na ul. Górnej w Wąchocku oraz ul. Górnej w Parszowie. O szczegółowych terminach będziemy informować po uzyskaniu precyzyjnych informacji od Wykonawcy.

Prace przy obiektach inżynieryjnych potrwają około roku.

Zmiany w organizacji ruchu na drogach gminnych

Obiekt inżynieryjny w Wielkiej Wsi- materiały Wojewódzkiego Biura Projektów w Zabrzu sp. z oo. – Zmiany w organizacji ruchu na drogach gminnych