XIII MAŁA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ SZCZĘŚLIWA DLA WĄCHOCKA

Piątek, 16 Grudzień 2016

13.12.2016 r. w Hali Sportowej Politechniki Świętokrzyskiej odbył się Finał XIII edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej. Trzynastka okazała się szczęśliwa dla zespołu gimnazjalistów z Wąchocka. Do najważniejszego turnieju zawodnicy z Gimnazjum Publicznego w Wąchocku przygotowywali się już od szkoły podstawowej, uczestnicząc regularnie w treningach organizowanych przez UKS METEOR. XIII Turniej to podsumowanie wieloletniej pracy trener Aldony Parki z chłopcami rocznika 2001. Dodatkowo obserwacja Mistrzów - zawodników KS VIVE TAURON KIELCE - podczas wyjazdów na mecze i podziwiania ich gry na żywo, podwójnie motywowała chłopców do wytężonej pracy na zajęciach.

Więcej Zdjęć

Po przebrnięciu przez eliminacje oraz kolejne szczeble turnieju wyjazd do Kielc był ostatecznym sprawdzianem umiejętności zawodników z Wąchocka.

W półfinale drużyna z Wąchocka gładko pokonała przeciwników z Masłowa. Mecz zakończył się wynikiem 16:11. Finał był niezwykle emocjonujący. Pierwsza połowa to zdecydowanie dobra gra wąchocczan, bez popełniania błędów własnych i wysokie prowadzenie 8:2 i 8:4 do przerwy. W drugiej połowie przeciwnik zagrał zdecydowanie lepiej, mocno w obronie przez co wynik meczu stał się wyrównany aż do ostatniej minuty. W końcówce emocje oraz poziom stresu drużyny i trenera sięgnęły zenitu. Jednak trzynastka okazała się szczęśliwa i tym razem. Gimnazjaliści z Wąchocka wygrali finał 13:12 i po raz pierwszy w historii sięgnęli po najwyższe trofeum.
Dodatkowo zawodnicy sięgnęli również po indywidualne wyróżnienia. Najlepszym Zawodnikiem Małej Ligi został Mateusz Cichocki, utalentowany zawodnik z Wąchocka, który już  otrzymuje pierwsze propozycje gry w klubach. Drugi z zawodników Wąchocka Łukasz Kozieł został liderem strzelców zdobywając 50 bramek.
Gośćmi finału byli przedstawiciele Vive Tauron Kielce, które w tym roku zdobyło 13. Puchar Polski i mistrzostwo kraju, Prezes Bertus Servaas i zawodnicy: Michał Jurecki, Mateusz Jachlewski i Karol Bielecki.
Uczucie zwycięstwa to spełnienie marzeń młodych zawodników. Ciężka praca, pasja, zaangażowanie to składowe sukcesu. Gratulujemy Mistrzom!