Bach u Cystersów - edycja 2018

Czwartek, 13 Wrzesień 2018

Pierwsze koncerty Festiwalu Muzyka w Opactwie – Bach u Cystersów 2018 już za nami.

W sobotni wieczór fani muzyki Jana Sebastiana Bacha delektowali się recitalem znakomitego rumuńskiego wiolonczelisty Andrei Ionita. Artysta zagrał cykl suit wiolonczelowymi, które nie zostały wykonane podczas ubiegłorocznego występu Mischy Maiskiego.

Niedzielne spotkanie można podsumować jako wspaniały występ rumuńskiego solisty wspólnie z Orkiestrą Kameralną Primuz pod batutą Łukasza Błaszczyka. Trzykrotny bis jest chyba najlepszym podsumowaniem koncertu.

 
 

Tymczasem już w najbliższą sobotę, 15 września wystąpi Marcin Wasilewski Trio w składzie Marcin Wasilewski - fortepian, Sławomir Kurkiewicz - kontrabas, Michał Miśkiewicz - perkusja.Usłyszymy jazzowe aranżacje dzieł Jana Sebastiana Bacha oraz utwory z nowego albumu "Life", który ukaże się 14 września nakładem wytwórni ECM. Lista koncertów promujących album jest imponująca – cieszy, że stare powiedzenie„W Polsce są tylko trzy miasta na literę W, których nazwa jest znana wszystkim Polakom - Warszawa, Wrocław oraz Wąchock”. cały czas jest aktualne, z tym, że w tym przypadku w odwrotnej kolejności.

Zapraszamy do Opactwo Cysterskie w Wąchocku w sobotę, 15 września o godzinie 20:00! Bilety dostępne online: https://bit.ly/2BLcXKl , na furcie opactwa, a także bezpośrednio przed koncertem.

 

Powrót
gmina z nieba

Internet Œwiatłowodowy