VII. KONCERT PAPIESKI - relacja

Środa, 04 Kwiecień 2012

W poprzednich latach koncertom papieskim towarzyszyła modlitwa o rychłą beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II. Jak zauważył proboszcz Honoriusz Kostek w słowie wstępnym przed koncertem, w tym roku modlimy się już do niego (Jan Paweł II został błogosławionym 5 maja 2011 roku).



Koncerty kilkukrotnie odbywały się w plenerze przed wejściem na furtę cysterskiego opactwa, jednak w związku z często niesprzyjająca pogodą, organizatorzy postanowili od poprzedniego roku, organizować koncert w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku.

VII. Koncert Papieski rozpoczął się od popisu gry uczniów szkółki gitarowej prowadzonej przez Marka Samsonowskiego w M-GOK w Wąchocku. Uczniowie akompaniowali Julii Bielakowskiej i Markowi (Juniorowi) Samsonowskiemu, którzy zaśpiewali dwie piosenki religijne.


Po nich wystąpiły solistki ze starszej scholi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Starachowic, którą prowadzi organizator wąchockich koncertów papieskich Marek Samsonowski. Scholankom akompaniowali muzycy występujący na co dzień w zespole DAMY RADE.



Refleksyjny i iście mistrzowski występ zaprezentował duet na śpiew i dwie gitary - Piotr Kędziora i Sławek Sępioł. Wykonali wiązankę utworów autorskich oraz ballad Boba Dylana. W ostatnim utworze do duetu dołączyli Ewelina Sępioł {śpiew} i Darek Kaczmarski {djembe}.





Ostatnim akcentem koncertu był występ zespołu DAMY RADE w składzie Marek Samsonowski {śpiew}, Olka Samsonowska {śpiew, skrzypce}, Agnieszka Samsonowska {śpiew}, Ewelina Sępioł {śpiew}, Sławek Sępioł {śpiew, gitara}, Piotr Sitkowsk {śpiew, instrumenty klawiszowe}, Kuba Chaba {perkusja}, Jacek Opozda {gitara basowa}, Darek Kaczmarski {djembe}.

W dwóch pierwszych utworach zespół akompaniował Michałowi Piętakowi, który wykonał własne kompozycje do słów świętokrzyskich poetów ludowych. Następnie zespół zaprezentował autorskie aranżacje znanych piosenek religijnych. Do występu dołączyły solistki ze starachowickiej scholi.





Tradycyjnie, w godzinie śmierci Jana Pawła II o 21:37 zawyła strażacka syrena. Wszyscy uczestnicy koncertu zgromadzili się pod Krzyżem Misyjnym znajdującym się na placu przed Klasztorem Cystersów i odśpiewali BARKĘ, jedną z ulubionych pieśni papieża oraz odśpiewali Apel Jasnogórski.







Warto podkreślić niegasnące, coroczne zainteresowanie papieskimi koncertami, na które przychodzi duża grupa mieszkańców oraz gości z innych gmin. Zapraszamy serdecznie do Wąchocka za rok na VIII. Koncert Papieski.

Kliknij TUTAJ, aby przejść do galerii zdjęć.

Videorelacje z VII. Koncertu Papieskiego
przygotowane przez FotoVideoStudio Cezarego Jeziorskiego:





Powrót
gmina z nieba

Internet Œwiatłowodowy