Na pomoc rodzinie z Parszowa

Piątek, 31 Marzec 2017


Bank Spółdzielczy w Wąchocku otworzył dla komitetu pomocy rachunek na który można wpłacać kwoty na rzecz pogorzelców
43 8523 0004 0014 9523 2000 0001

 

Młodzież zapobiega pożarom

Środa, 29 Marzec 2017

Co roku odbywają się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

W dniu 17.03.2017r. w MGOK Wąchock odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej -   jak co roku w eliminacjach brała udział młodzież ze Szkół Podstawowych i Szkół Gimnazjalnych w Gminie Wąchock. W eliminacjach uczestniczyło 15 osób.   Eliminacje odbyły się w formie testu który został przygotowany przez przedstawicieli PSP w Starachowicach.


czytaj więcej

Zawiadomienie

Wtorek, 28 Marzec 2017

Zawiadamiam mieszkańców Gminy Wąchock o XXVIII  Sesji Rady Miejskiej w Wąchocku, która odbędzie się 31 marca 2017 roku o godz 10:00 w Sali Widowiskowej, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku, ul. Kościelna 7.

Zapraszam do udziału w obradach
Przewodniczący Rady Miejskiej w Wąchocku

Adrian Malinowski

czytaj więcej

Turniej Tenisa Stołowego

Piątek, 17 Marzec 2017

"Spotkanie ze sztuką"w Wiejskim Domu Kultury w Wielkiej Wsi

Piątek, 17 Marzec 2017

Wiejski Dom Kultury w Wielkiej Wsi i Stowarzyszenie Wielka Nasza Wieś14 marca br. zorganizowali w Wiejskim Domu Kultury „ Spotkanie ze sztuką”. Podczas spotkania odbył się wykład i prezentacja znanych i uznanych twórców ludowych Andrzeja i Lucyny Kozłowskich – rzeźba i wycinanka ludowa.

czytaj więcej

WĄCHOCKIE OPACTWO POMNIKIEM HISTORII

Środa, 15 Marzec 2017

Po kilku latach starań i oczekiwań wąchockie opactwo zostało wpisane do ekskluzywnej listy prezydenckiej Pomników Historii. Do liczącej dotychczas 60 obiektów z terenów całej Polski na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim zostało dopisane 10 kolejnych obiektów. Z terenu województwa świętokrzyskiego na prezydenckiej liście Pomników Historii znalazły się obiekty klasztorne na Św. Krzyżu i w Wąchocku.


foto: Andrzej Hrechorowicz/KPRP

czytaj więcej

Spotkanie ze sztuką

Poniedziałek, 13 Marzec 2017

Wiejski Dom Kultury w Wielkiej Wsi
i
Stowarzyszenie Wielka Nasza Wieś
mają zaszczyt zaprosić na „Spotkanie ze sztuką”
które odbędzie się w sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury
we wtorek 14 marca 2017 roku o godzinie 1700

W programie:
- wykład i prezentacja znanych i uznanych twórców ludowych Lucyny i Andrzeja Kozłowskich-rzeźba i wycinanka ludowa,
- kawa, herbata i słodki poczęstunek

Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej

Informacja Burmistrza

Niedziela, 12 Marzec 2017

 
BGK.6840.8.2016
BURMISTRZ MIASTA I GMINY WĄCHOCK
informuje, iż
ogłoszony został drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej, stanowiącej własność Gminy Wąchock,
 
NIERUCHOMOŚĆ POŁOŻONA W MIEJSCOWOŚCI WĄCHOCK OZNACZONA W EWIDENCJI GRUNTÓW JAKO DZIAŁKA NR 1467/2 O POW. 0,1741 HA
CENA WYWOŁAWCZA WYNOSI 41.000,00 ZŁ netto
(słownie: czterdzieści jeden tysięcy złotych 00/100)

czytaj więcej

Dzień Sołtysa

Sobota, 11 Marzec 2017

Z okazji dnia sołtysa wszystkim sołtysom składamy najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim końskiego zdrowia, wysokich lotów, a tak że wiele wytrwałości w konstruktywnym realizowaniu planów.
Życzymy siły jak tur, aby w gotowości do zmierzania się z nowymi problemami, pozytywnej energii i zadowolenia z pełnienia funkcji społecznej.

czytaj więcej

Dzień kobiet

Piątek, 10 Marzec 2017

Świętowaliśmy Dzień Kobiet w MGOK w Wąchocku. Dla licznie przybyłych Pań były kwiaty i życzenia, które złożyli burmistrz Jarosław Samela, zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i dyrektor MGOK Marian Susfał. Artystyczne występy działających przy MGOK zespołów uświetniły to spotkanie. Zaprezentowali się: Zespół Śpiewaczy KGW Wąchock, gitarzyści ze studia piosenki pod kierunkiem Marka Samsonowskiego. Swoje liryczne strofy poświęcone kobietom czytał poeta Jakub Ciok. Muzyczną gwiazdą wieczoru była Kapela Sołtysa z Wąchocka, której wokalistą jest sam Sołtys Wąchocka Marek Samsonowski, a instrumentalnie wspierają go Kuba Niewczas na akordeonie, Sławek Sępioł na bango, Jacek Opozda - gitara basowa i Heniek Kaczmarski za perkusją.


1% dla OSP Parszów

Piątek, 10 Marzec 2017

czytaj więcej

Życzenia

Środa, 08 Marzec 2017

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Środa, 01 Marzec 2017

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto poświęcone jest pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Podstawą do jego ustanowienia były wydarzenia z 2001 roku, kiedy to Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę, w której uznał zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego.

czytaj więcej
gmina z nieba

Wirtualny Spacer Gmina Wąchock

Internet Œwiatłowodowy