Super Rally 2017

Piątek, 28 Lipiec 2017

Informacja PWiK

Środa, 26 Lipiec 2017

PWiK Sp. z o.o. w Starachowicach informuje, że w dniu dzisiejszym usuwana jest awaria ujęcia wody w Wielkiej Wsi. Przerwa w dostawach wody dla Mieszkańców Węglowa i Wielkiej Wsi może potrwać do  godziny 14-stej.

Zapraszamy do zapoznania się z Diagnozą czynników i zjawisk kryzysowych

Wtorek, 25 Lipiec 2017

Zapraszamy do zapoznanie się z „Diagnozą czynników i zjawisk kryzysowych” stanowiącą element „Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Wąchock na lata 2017-2023”.  Diagnoza jako obszary zdegradowane wskazuje sołectwa Wąchock, Wielka Wieś oraz Parszów. Prosimy o zgłaszanie ewentualnych uwag/sugestii do diagnozy wg załączonego formularza do dnia 03 sierpnia 2017r.

czytaj więcej

Zaproszenie

Poniedziałek, 24 Lipiec 2017

Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock zapraszamy do składania ofert cenowych na: Dostawa pomocy dydaktycznych do pracowni edukacji ekologiczno – przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Wąchock: Szkoły Podstawowej w Parszowie i Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku”

Więcej na stronie http://gmina.wachock.sisco.info/?przetargi=1&rok=2017&mc=7&eid=370

Polska Smakuje

Środa, 19 Lipiec 2017

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności i szukasz nabywców swoich produktów? Agencja Rynku Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci będą mogli znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności. Start strony i aplikacji został zaplanowany na początek wakacji.

czytaj więcej

Nabór wniosków

Wtorek, 18 Lipiec 2017

BURMISTRZ MIASTA I GMINY WĄCHOCK
ogłasza

nabór wniosków o przyznanie dotacji na zadania z zakresu ochrony zabytków i opieki nad zabytkami: dofinansowanie  prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na terenie gminy Wąchock

czytaj więcej

Komitet rewitalizacji

Poniedziałek, 17 Lipiec 2017

BURMISTRZ MIASTA I GMINY WĄCHOCK
zaprasza

Przedstawicieli organizacji społecznych i gospodarczych, mieszkańców i innych interesariuszy do zgłoszenia się na członków Komitetu rewitalizacji, który powołany zostanie w celu współpracy przy opracowaniu Programu Rewitalizacji oraz jego wdrożeniu.

czytaj więcej

Rewitalizacja 2017-2023

Piątek, 14 Lipiec 2017

Pragniemy Państwa poinformować, iż Miasto i Gmina Wąchock przystąpiła do opracowywania Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Wąchock na lata 2017-2023

Rewitalizacja stanowi proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów  zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki. Program Rewitalizacji Miasta i Gminy Wąchock jest dokumentem, który umożliwi Gminie odpowiednie prowadzenie skoncentrowanej terytorialnie oraz przemyślanej rewitalizacji.

czytaj więcej

Marathon Poland Bike 2017r.

Wtorek, 11 Lipiec 2017

Emocje nie odpuszczały aż do dekoracji uczestników, którzy 9 lipca wystartowali w maratonie. Wszyscy czekali na pierwszego cyklistę, który przekroczy linie mety.

W miniony weekend odbył się jedenasty już wyścig amatorów na rowerach górskich, który zorganizowany został przez Grzegorza Wajsa. Trasa w Wąchocku prowadzi duktami i szlakami turystycznymi przez Sieradowicki Park Krajobrazowy, który rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na cyklistów czeka kilkadziesiąt kilometrów rowerowych szlaków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno rodziny szukające spokojnej rekreacji, jak i zwolennicy prawdziwych wrażeń MTB. LOTTO Poland Bike Marathon 2017 w Wąchocku organizowany jest przy współpracy z Urzędem Miasta Wąchocka, profesjonalnym sklepem i serwisem ABSOLUTE BIKES oraz marką rowerów SUPERIOR. Patronat honorowy – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. W Wąchocku pojawił się gość specjalny Zenon Jaskuła, kolarz szosowy, trzeci kolarz Tour de France w 1993 r

.

czytaj więcej

Wakacje z MGOK

Czwartek, 06 Lipiec 2017

czytaj więcej

Wąchock - LPBM 2017

Środa, 05 Lipiec 2017

XXIII Zjazd sołtysów za nami

Wtorek, 04 Lipiec 2017

W ostatni weekend czerwca odbył się XXIII Zjazd i XXI Turniej Sołtysów w naszym mieście.

W sobotę (24 czerwca) od godziny 8.00 odbywały się zapisy uczestników zjazdu w hali sportowej w Wąchocku, w której odbyła się również konferencja Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej. Zaproszonych sołtysów i gości przywitali burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela oraz prezes organizacji Feliks Januchta. Następnie przystąpiono do wręczania nagród dla najbardziej aktywnych sołtysów.

czytaj więcej

Lotto Poland Bike Maraton 2017

Wtorek, 04 Lipiec 2017

LOTTO Poland Bike Marathon ponownie na ziemi świętokrzyskiej. W niedzielę 9 lipca w Wąchocku odbędzie się jedenasty spośród 17 tegorocznych etapów cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się, tak jak przed rokiem, w pobliżu XII-wiecznego Klasztoru Cystersów w Wąchocku przy ul. Kościelnej. To będzie zarazem drugi i finałowy etap zaliczany do klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska” w ramach LOTTO Poland Bike Marathon.


czytaj więcej

Turniej Siatkówki Plażowej

Niedziela, 02 Lipiec 2017

USUWANIE DRZEW I KRZEWÓW Z TERENU NIERUCHOMOŚCI– zmiany obowiązujące od dnia 17 czerwca 2017 r

Sobota, 01 Lipiec 2017

Dnia 17 czerwca 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody (Dz.U. z 2017 r. poz. 1074). Zgodnie z ww. przepisami wymóg uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew lub zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew dotyczy drzew o obwodach pni mierzonych na wysokości 5 cm nad gruntem, przekraczających:

Ø   80 cm – dla topoli, wierzb, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego;

Ø   65 cm – dla kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej, platanu klonolistnego;

Ø   50 cm – dla pozostałych gatunków drzew.

czytaj więcej
gmina z nieba

Internet Œwiatłowodowy